Online registrácia

15.4. – 26.5.

Finálové kolo
14.6. – 16.6.

Jedna družina, jedna rodina.

„Priatelia, už to nie je to čo to bývalo, sily mi nestačia. Už nevládzem a mohlo by sa stať, že by sme už neostali v absolútnej anonymite. Mrzí ma to priatelia, hoci viem, že sa už niekoľkí z vás tešíte na moje miesto. Sklamem vás. Rozhodol som sa prijať nových ľudí. Chce to novú krv a nový pohľad na vec. Jedná sa o skupiny, nie o jednotlivca. Mala by to byť skupina z dobrého rodu, nekonfliktná, spoľahlivá a družná. Jedným slovom družina. Vašou úlohou bude zohnať mi dostatok ľudí, spomedzi ktorých si budem môcť vybrať tých najlepších…”

Mala by vaša družina záujem stať sa členom našej tajnej organizácie? Vyššie uvedené slová od nášho vodcu boli určené práve vám. Po dlhých 16 rokoch sa rozhodla organizácia prijať nových členov, preto máte skvelú príležitosť sa tam dostať. Cesta to nebude jednoduchá, určite vám je jasné, že chceme iba tých najlepších!

Pravidlá Družiny roka 2024

počet členov: 5 - 7

vek účastníkov: 11 - 15 rokov

každý prihlásený člen musí byť členom Slovenského skautingu

súťažiace družiny sú reálne fungujúce družiny

Presné pravidlá nájdete TU. Staňte sa legendou a vyhrajte titul Družina roka 2024. Registrujte sa ešte dnes!

Ako prebieha súťaž Družina roka

Kroky, ktoré vás dovedú k cieľu:

registrácia - ak sa družina rozhodne zapojiť do súťaže, musí sa registrovať. Registrácia začína 1. apríla a bude prebiehať do 28. apríla (aj počas 1. online kola).

kontrola členstva registrovaných družín v Slovenskom skautingu a splnenie podmienok registrácie (vek, počet členov družiny).

obdržanie prihlasovacieho kódu na kontaktný email – ak sú splnené všetky podmienky registrácie

prihlásenie na stránku pomocou prihlasovacieho kódu

vytvorenie profilu družiny na stránke a pridanie družinovej fotky

V prípade, že nespĺňate kritéria registrácie, alebo nie ste registrovanými členmi, budeme vás kontaktovať prostredníctvom mailu.

Súťažné kolá

Internetové kolá sú 3. Každé kolo obsahuje 10 otázok. Na každé kolo máte 2 týždne. Okrem toho na začiatku prvého kola dostanete špeciálny To do list, ktorý môžete plniť až do konca 3. kola. Body za To do list Vám budú pripísané na konci každého súťažného kola.

Niektoré úlohy si vyžadujú zaslanie fotky/fotiek vo formáte PDF, ktorá potvrdzuje splnenie úlohy.

Skopírované odpovede z internetu neberieme za právoplatnú odpoveď.

Po vyriešení úloh odpovede vkladáte do formulára, ktorý nájdete na stránke Družiny roka. Formulár s odpoveďami musí byť vyplnený pred začiatkom ďalšieho kola, potom už nebude akceptovaný. Na stránke Družiny roka nájdete harmonogram jednotlivých kôl.

Po každom kole bude aktualizovaný rebríček súťažiacich družín.

Netreba sa vzdávať

Roky skúseností a štatistiky potvrdia, že veľa naoko neúspešných družín sa vzdá na začiatku. Počiatočný neúspech, či zaváhanie by malo byť práve naopak štartérom k ešte lepšiemu výkonu. Šance sú stále a všetko je až do konca otvorené. Rovnako aj vo finále, kde sú rozdiely veľakrát také tesné, že sa rozhoduje v posledných disciplínach.